قهرمان ستاره ستارگان پرسپولیس مهدی طارمی

قهرمان: ستاره ستارگان پرسپولیس مهدی طارمی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار بین الملل از کارها ترامپ بدم می‌آید / رئیس سابق اف‌بی‌آی

رئیس برکنار شده است پلیس فدرال آمریکا( اف‌بی‌آی)، از عملکرد رئیس‌جمهوری این کشور انتقاد کرده و گفته است که ترامپ کسی را ندارد که کارها نابهنجارش را مهارکند.

از کارها ترامپ بدم می‌آید / رئیس سابق اف‌بی‌آی

رئیس سابق اف بی آی: از کارها ترامپ بدم می آید

عبارات مهم : سئوال

رئیس برکنار شده است پلیس فدرال آمریکا( اف بی آی)، از عملکرد مدیر جمهوری این کشور انتقاد کرده و گفته است که ترامپ کسی را ندارد که کارها نابهنجارش را مهارکند.

به گزارش ایلنا، «جیمز کومی» ئیس سابق اف بی آی در مصاحبه اختصاصی با بی بی سی نسبت به نگرش و روش زمامداری «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری این کشور ابراز نگرانی کرده و گفته است که گاه سخنان مدیر جمهوری با هنجارهای پذیرفته شده است در جامعه آمریکا همسویی ندارد.

از کارها ترامپ بدم می‌آید / رئیس سابق اف‌بی‌آی

کومی در پاسخ به این پرسش که آیا اطمینان دارد که مدیر جمهوری تعداد کافی افراد منطقی و معقول در اطراف خود دارد که بتوانند رفتارهای فکر نشده او را مهار کنند گفت که «چنین اطمینانی ندارم.»

از مدیر سابق اف بی آی سئوال شد که آیا «شب ها با این اطمینان خاطر می خوابد که کسانی مانع از رفتارهای شتاب زده مدیر جمهوری می شوند؟» وی گفت: «گاه صبح از خواب بیدار می شوم و می خوانم که مدیر جمهوری خواستار حبس شهروندان عادی شده، به عنوان نمونه گاه زندانی شدن خود من. این یکی از دلایلی است که من اطمینان ندارم افراد مورد نیاز جهت مهار واکنش‌ها مدیر جمهوری در اطراف او باشند.»

رئیس برکنار شده است پلیس فدرال آمریکا( اف‌بی‌آی)، از عملکرد رئیس‌جمهوری این کشور انتقاد کرده و گفته است که ترامپ کسی را ندارد که کارها نابهنجارش را مهارکند.

جیمز کومی، که بعد از یک دوره چهارساله ریاست بر پلیس فدرال، به وسیله ترامپ برکنار شد، گفت: «عملا در آمریکا ما دچار نوعی حساسیت زدایی شده است ایم نسبت به اینکه یک رئیسجمهوری خواستار حبس شهروندان می شود در حالی که چنین چیزی در ایالات متحده یا در بریتانیا درست و به هنجار تلقی نمی شود، چنین چیزی را نمی توان پذیرفت لیکن به معنی تهاجم به بعضی از هنجارهای نهادینه در این کشور است و ما نباید اجازه دهیم حساسیت در این مورد از دست برود.»

دونالد ترامپ در مواردی با متهم کردن مخالفان خود به قانون شکنی، از لزوم زندانی شدن آنان سخن گفته هست. چنین اظهاراتی تصویر العمل تند کسانی را در پی آورده که تاکید داشته اند در ایالات متحده، تنها با محاکمه منصفانه در دادگاه و اثبات جرم بعد از طی تمامی مراحل قضایی است که فرد مجرم آشنا شده است و به مجازات قانونی از جمله زندان محکوم می شود و کسی را نمی توان پیشاپیش مجرم و مستوجب مجازات زندان دانست.

در بخش دیگری از این مصاحبه، از مدیر برکنار شده است اف بی آی سئوال شد «آیا از مدیر جمهوری بدتان می آید؟» او گفت: “به عنوان یک شخص نه، و به واقع جهت او احساس دلسوزی دارم، ولی از اقداماتش به خصوص چیزهایی مانند تهاجم به هنجار حکومت قانون و تهاجم به حقیقت بدم می آید.»

از کارها ترامپ بدم می‌آید / رئیس سابق اف‌بی‌آی

از جیمز کومی سئوال شد که اگر هنوز هم مدیر اف بی آی بود آیا ممکن بود مسایلی را با مدیر جمهوری مطرح نکند به این علت که دلواپس است ممکن است مدیر جمهوری این مباحث محرمانه را «درز بدهد» و امنیت ملی را به مخاطره بیندازد؟

کومی گفت که «چنین چیزی بالقوه امکان دارد ولی باید در چنین موردی کاملا دقت کرد لیکن طبق قانون اساسی و در چارچوب ساختار حکومتی ما، مقامات دولتی ملزم هستند اطمینان حاصل کنند که اطلاعاتی که ریاست جمهوری مورد نیاز دارد، در اختیار او قرار می گیرد؛ بنابراین در این مورد نمی شود حکم کلی داد ولی این را می توان گفت که در مورد ترامپ ملاحظاتی وجود دارد که در مورد مدیر جمهوری های دیگر وجود نداشته است.»

رئیس برکنار شده است پلیس فدرال آمریکا( اف‌بی‌آی)، از عملکرد رئیس‌جمهوری این کشور انتقاد کرده و گفته است که ترامپ کسی را ندارد که کارها نابهنجارش را مهارکند.

ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی، تشکیلات دولت فدرال را بی کفایت و حتی فاسد توصیف کرد و وعده داد که در صورت گزینش به ریاست جمهوری، در صدد اصلاح ساختار و نگرش حاکم بر این تشکیلات شود. البته پیش از ترامپ نیز بعضی رئیسان جمهوری سابق از لزوم عوض کردن در نظام اداری دولت فدرال سخن گفته و با چنین برنامه ای درانتخابات شرکت کرده بودند ولی بعد از شروع به کار، کمابیش همان روش های موجود در اداره امور را در پیش گرفتند.

واژه های کلیدی: سئوال | قانون | قانونی | قانون اساسی | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs